| Giculescu a întrebat:

Care sunt pasii pentru a fi admis cu succes la facultatea de medicina? Trec clasa a11a.

2 răspunsuri:
| StudentăLaMedicină a răspuns:

Trebuie sa ai foarte multa ambitie. Si mai ales sa stapanesti foarte bine anatomia si chimia, materii din care dai examenul de admitere. Inca ai timp sa te pregatesti intens pentru admitere, daca iti doresti asta cu adevarat. Bafta multa!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Depinde de centrul in care vrei sa dai admiterea.
De exemplu la Sibiu, Targul Mures, Oradea, Galati poti alege dintre biologia de clasa a 11-a si chimia din clasa a 10-a respectiv a 11-a.La celelate centre biologia e obligatorie si ai de ales dintre chimie si fizica.
E de invatat, dar nu imposibil.