| Ionicajunior a întrebat:

Trec in clasa 11 si vreau sa fac facultatea de medicina in Australia.
Este cineva pe-aici care mi-ar putea da niste sfaturi?
Nu stiu daca e categoria potrivita

7 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

De ce Australia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce tocmai în Australia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai ales tara potrivita, parca acu' ceva anisori, poate chiar mai multi, scuze cuvintele. Venise o cantareata romanca din Australia care se vaicarea ca nu se face nimic in tara aia. Daca chiar vrei medicina, e mai potrivit sa te duci in alte tari, chiar si tari europene. Daca chiar vrei sa mergi in Australia sa te muti acolo, trebuie sa te informezi inainte, sa stii sigur cu ce vei avea de a face, pentru a evita surprizele cand ajungi acolo.
Ia stai nitel, tu te referi cumva la Austria si incurci cuvantul? Nici nu vreau sa stiu de Austria, am observat ca e plin de turci homosexuali care se lauda cu cetatenia. (scuze nervii)

| Ionicajunior explică (pentru anonim_4396):

Australia.
Mi-ai putea da mai multe detalii? De ce e bine/rau acolo?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionicajunior):

Din ce am vazut eu, in Australia se traieste ca in Anglia, California. Se vorbeste limba engleza, este cald, lumea traieste in lux. Dar cand e vorba de facultate sau cariera ceva de genul asta, pleaca in strainatate. Acolo nu sunt posibilitatile din California. Din ce am vazut pe net, probabil "fetele" sunt motivul pentru care vrei sa te duci acolo. Genu acela de fete nu fac nimic in viata, nimic altceva decat relatie si sa arate bine pentru public, sunt doar manechine. Eu nu am auzit de facultati australiene si nu pot sa iti spun sigur, iti zic sa te informezi tu.

| Ionicajunior explică (pentru anonim_4396):

Ok, atunci in ce tara as putea face facultatea pentru a putea profesa in Australia? In Romania?

| DanaDaniellllla a răspuns:

Facultatea de medicină din Romania este foarte căutată și lăudată de către străini. In Romania ai posibilitatea să observi un cadavru din anul 1 de facultate și să lucrezi cu omul din anul 4. Fostul Ministru al Sănătății din Franța a absolvit medicina la Iași.