| 7775 a întrebat:

Cât de grea e clasa a opta? Sunt în clasa a șaptea la anul trec în a opta și vreau să știu: E într-adevăr foarte greu în clasa a opta sau îi ok?

4 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Nu mai stiu exact cum era, deoarece a trecut destul de mult timp de atunci, dar din cate tin minte, clasa a 7-a mi s-a parut cea mai grea. In a 8-a poate pare mai greu fiindca pun multi presiune pe tine din cauza evalarii nationale, dar in ceea ce priveste materia, era mai usoara.

| Violleta2022 a răspuns:

Este intr-adevar un an decisiv, cu materie importanta, care trebuie invatat foarte bine, fiindca la sfarsitul clasei a VIII_a vei da examenul veitii tale, acela de Evaluare Nationala.

| siriusblack98 a răspuns:

Clasa a 8-a e cea mai usoara dinte 5, 6, 7 deoarece este doar recapitulare din ce ai facut deja pentru examenul de capacitate. La fel o sa fie si la liceu in ce priveste clasa a 12 a. Clasele 9, 10, 11 sunt cele mai grele iar in a 12 a e doar recapitulare pentru bac.

| euuioanaaa1987 a răspuns:

Buna, nu este greu daca ai reusit sa stăpânești cunoștințele culese din clasa a 5 a pana in a 7, te vei desvurca de minune in a 8 a. Succes