| unprietenaproape a întrebat:

Ce carti citesc parintii vostri?

18 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu de la tata am cele mai bune recomandări de cărți.
Contele de Monte-Cristo
Ascanio
Regii blestemați
Jane Eyre
Și multe altele.La mine s-a transmis pasiunea pentru lectură.

| AFR81 a răspuns:

Au citit cam orice aveau prin biblioteca. Nefiind prea multe cai de a-ti ocupa timpul pe vremea lor, s-au refugiat in carti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Au murit, numai citesc demult.

| Freya1 a răspuns:

A mei nu mai au timp de citit ca muncesc mult

| Lioana a răspuns:

Cam greu sa citeasca de la 2m sub pamant.

| Cameliapantiru a răspuns:

De toate-romane, volume de versuri, carti de filosofie si psihologie, cronici de teatru/opera, recenzii ale cartilor nou aparute, carti tehnice din domeniul lor (sunt amandoi ingineri si profesori la Universitatea Tehnica. Amandoi parintii mei au citit si citesc enorm, avem o biblioteca imensa de vreo 10.000 de volume (adunate de trei generatii-bunicii materni, parintii mei si eu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De tarot laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice in afara de romane de dragoste. Politiste, spionaj.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refeream la mama mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romane istorice, politiste...

| 393Dan a răspuns:

Mama citeste romane istorice de dragoste, iar tata se uita la seriale coreene x.x

| anonim_4396 a răspuns (pentru 393Dan):

.al meu la seriale indiene

op - dezvoltare personală, singura de care îmi aduc aminte îi puterea magică gândului de Schwartz, am luat-o pentru mine și a citit-o ea, mama, eu doar jumătate {

| 393Dan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti-a placut? de n-ai finisat-o
Al meu se uita la americane mai intai si o lua pe sora-mea peste picior ca se uita la turcesti. Apoi nu mai avea ce sa vizioneze si s-a luat de turcesti, dupa care de coreene. Cateodata asculta fara casti in casa xD mori de ras.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 393Dan):

. mi-a plăcut ce am citit din ea, oarecum, nu prea-i genul meu de carte
hai mă, nu-s chiar așa nașpa... serialele coreene

| 393Dan a răspuns (pentru anonim_4396):

Privesti si tu? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru 393Dan):

.acum mult timp, ceva de genul
https://www.youtube.com/watch?v=dQPOkyFrhoA
începea înainte să plec la școală

| 393Dan a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios laughing)

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Mama si mamaia mea citesc carti ce au legatura istorică ce implică si războaie si altele.