| CATALINAal a întrebat:

Ce este sufletul unei persoana?

Răspuns Câştigător
| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Sufletul reprezintă esența imaterială (și uneori nemuritoare) a unei persoane.

8 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Dupa traditia veche omul are 3 parti, trupul, sufletul si spiritul, iar sufletul este partea nemuritoare.

| Duucu a răspuns:

Analfabetismul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufletul unei persoane, este viata lui, caracterul lui, bunatatea sau rautatea lui. Sa ai o zi frumoasa.

| AfroBelgianu a răspuns:

Buna, Catalina

Sufletul este prezenta divina a lui Dumnzeu in fiecare.

| Lynnfield a răspuns:

Un paradox!

| andreea9701 a răspuns:

Sufletul reperezinta ceea ce simti

| Andiiii a răspuns:

Sufletul unei persoană?

| Danciu821 a răspuns:

Sufletul unei persoane, este viata lui, caracterul lui, bunatatea sau rautatea lui. Sufletul reprezintă esența imaterială a unei persoane.