| Vernusio a întrebat:

Ce facultati nu sunt pe baza de examen in general ci se intra doar pe baza dosarului?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Depinde de universitate (cea din București, Cluj, Iași, Timișoara etc). De obicei, admitere se dau la următoarele: Facultatea de Medicină, Facultatea de Farmacie, Facultatea de Asistență Medicală Generală, Facultatea de Drept, Facultatea de Informatică, Facultatea de Arhitectură și mai sunt și altele... Trebuie să intri pe site-ul universității care te interesează și să citești criteriile de admitere. Sunt foarte multe facultăți unde admiterea este pe bază de dosar. Contează mult nota la examenul de Bacalaureat la majoritatea.

Mult succes în alegerea pe care o vei face!
Toate cele bune!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In general la facultatile private se intra numai pe baza de concurs de dosare.

| Laura a răspuns:

Alea proaste.

Răspuns utilizator avertizat
| Harley18 a răspuns:

Ce clasa esti?
Ce mai bine e sa te interesezi cand termini 12 clasa pentru ca legile se pot schimba.