| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna EBA? Dinescu ne-a spus la tv ca in rusa inseamna ceva si ca cei dim Basarabia stiu. Dar nu a vrut sa ne spuna si noua. Stie cineva? big grin

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Sunt sigura ca stiilaughing Sunt initialele numelui Elenei Basescu, care nu are ce cauta in Parlamentul European, pentru ca nu are decat calitatea de-a fi "fata tatei" si numele "basescu" care inca mai vinde, spunea un jurnalist competent.

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu se pute exprima cel mai vulgar posibil la TV.Inseamna a face sex pe romaneste ca in injuraturi. Mira

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Cu siguranta, Dentistul are dreptate. In serbia, EBEM inseamna sa te f!

| LuS[z] a răspuns:

Eu stiam ca e ceva legat de Elena Basescu? nu stiu sigur...

| Zoombe3 a răspuns:

EBA in limba bulgara are conotatie sexuala da te ebam = a f..., nu stiam, am gasit pe undeva.

| csintalan a răspuns:

...Anna, ce reeeea esti,... Offfff,,,,, rusinica, rusinica,!,... mie nu tie,...

| csintalan a răspuns:

,,, EUROPIAN BOATING ASSOCIATION,... poate nu la acest raspuns te asteptai,...,)))),...

| sese a răspuns:

Nu inseamna nimic in nici o limba slava.Reprezinta parte literala a numarului de la masina a E lenei BA sescu.Probabil pentru a sti si militienii cu cine au de a face

| alexam a răspuns:

EBA este contemporana cu noi... laughing E fata cea culta a lui Traian Basescu- Elena BAsescu! Din fericire pentru ea se pare ca mai sunt f multi in Romania care nu stiu sa acorde subiectul cu predicatul, sa articuleze sau sa faca plural pentru vreun cuvant... Exemple de asemenea oameni si mai ales tineri culti gasiti pe TPU cu duiumul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha, pai atunci stie agramata lu' taticu ce stie, daca si-a ales EBA rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
EBA = Elena Băsescu, așa are numărul de înmatriculare autoturismul personal al ei.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inaseamna e-elena, b-basescu, a-anliance

| Altair a răspuns:

EBA inseamna (scuzami expresia si rss sa ma ierte) una care se foloseste de tacsu sa ajunga in parlament sa puna niste legi handicapate sa zica :,, uite domne sunt eu cea mai tare,, asta inseamna eba elena basescu