| SERIALS a întrebat:

Ce inseamna "punct din oficiu"?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E punctul ăla pe care îl poți lua și tu.

| Claudiu1905 a răspuns:

La examenele oficiale acest punct din oficiu e impartit dupa importanta la toate subiectele, ceea ce inseamna ca daca nu ai spus nimic despre un anume subiect, nici macar ceva gresit, nu primesti zecimile din punctul din oficiu alocate lui. Asta e bine de stiut mai ales la mate unde pot fi multe subiecte si pierzi zecimi pentru ca de cele grele nici nu te-ai atins

| Atrielle a răspuns:

Adica daca ai un test la scoala, 9 puncte ar fi maxim cat pot sa "valoreze" raspunsurile tale, pentru. ca mai primesti de la profesor 1 punct din oficiu = in total nota 10 maxim cat poti obtine. Si daca nu stii nimic, nu poate sa-ti treaca nota 0 asadar vei primi minim 1 punct din oficiu, deci nota 1.

| julia5454 a răspuns:

Este un punct care ti-l dau pur si simplu fara sa faci nimic pentru el