| bjwoqoqk a întrebat:

Ce licee din Timisoara au profilul filologie intensiv engleza?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Multe au așa ceva. Tu la care ai vrea să ajungi?

| bjwoqoqk explică (pentru sierra1):

Calderon cel mai probabil. Are asa ceva? Din cate stiu trebuie sa dai examen de admitere si la franceza ca sa ajungi acolo, dar eu nu sunt prea buna la franceza.

| sierra1 a răspuns (pentru bjwoqoqk):

Are bilingv dar nu engleză, doar filo-engleza

| bjwoqoqk explică (pentru sierra1):

Deci are engleza sau nu? Te referi la bilingv engleza?

| sierra1 a răspuns (pentru bjwoqoqk):

~ are engleza sau nu?~

. mami, tocmai ce 'i-am scris mai sus, ce nu pricepi?

| bjwoqoqk explică (pentru sierra1):

Is aceeasi persoana, nu am inteles daca te referi la bilingv engleza sau franceza pentru ca na calderon e mai mult bazat pe franceza

| sierra1 a răspuns (pentru bjwoqoqk):

Are ...doar filo-engleza (NEINTENSIV)

| bjwoqoqk explică (pentru sierra1):

Aaa, bine multumesc

| bjwoqoqk explică (pentru sierra1):

Mai am o intrebare. Daca aleg sa merg la Calderon pe filo-engleza bilingv, o sa trebuiasca sa fac engleza si o limba la alegere, sa zicem spaniola, dar pe langa o sa mai trebuiasca sa fac si franceza sau nu?

| sierra1 a răspuns (pentru bjwoqoqk):

Domnu' cred că nu ne ințelegem de nici o culoare: NU este engleză bilingv la Calderon, am spus-o de mi s-a urât