| Spritero a întrebat:

Ce liceu imi recomandati? Sunt din Iasi si am media generala in clasele 5-8 9.15 iar la matematica sunt praf.

Răspuns Câştigător
| laAAal a răspuns:

Buna..sunt si eu din iasi..si as putea sa iti spun de fiecare liceu in parte cate ceva deorece am prieteni in cam toate liceele importante..eu sunt la miron costin..nu stiu exact ce fel de persoana esti..gen iti place sa inveti sau iti place as culegi notele mari si sa te dai bine pe langa persoane..ai putea sa mergi la garabet. parerea mea stiinte sociale..la filo trebuie sa stii foarte bine engleza si romana la perfectie. daca nu.te astept la mine la scoalalaughing

| Spritero explică (pentru laAAal):

Da un pic id tau sa vb ca si eu am un prieten la miron costin si sa vad cei adevarat din ce mi-a zis laughing id meu e:krossstyle

8 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Nu stiu ce licee ai in Iasi, dar pentru media ta, evident e potrivit un liceu teoretic. Pe langa asta, alege profil de filologie sau stiinte sociale, daca nu ai tangente cu matematica, altfel iti vei dori sa nu fi ajuns la liceu. big grin

| Scarlettt a răspuns:

Daca la mate esti praf du-te la profil de filologie si stiinte sociale

| Emmmmmm a răspuns:

Eu iti recomand Colegiul Mihai Eminescu, asta in cazul in care iti place romana
http://lme.is.edu.ro/
P.S. si eu sunt tot din Iasi :X

| andrwtsa a răspuns:

Mihai Eminescu este un liceu bun incearca sa intrii acolo multa bafta si sper ca te am ajutat love struck primesc funda?

| PATRUNJ3L a răspuns (pentru andrwtsa):

Crede-mă ca acel liceu este va de capul lui, acolo lucreza mama mea, iar copiii se zăpacesc de cap unii pe alți, cine poate rezista acolo cu asa copii sincer chiar nu-mi dau seama.

| Ɔαρρʏ a răspuns:

-Colegiul naţional Mihai Eminescu Iaşi
Pe Profil Filologie se intra cu 9, 16
Pe Stiintele Naturii cu 9, 58
-Colegiul naţional Garabet Ibrăileanu Iaşi
La Filologie 8, 58
Ştiinţele naturii 8, 97
Ştiinţe sociale 8, 67