| OrangeFga a întrebat:

Ce profil de liceu imi recomandati daca urasc Matematica si fizica? Si media claselor din clasele 5-7 este 9/9, 50?

Răspuns Câştigător
| IateyourCookie a răspuns:

Pfff...eu personal vreau sa ma duc la stiinte ca se face mai putina mate decat la mate-info, dar daca o urasti asa de tare te poti duce la uman, adica filologie sau stiinte sociale. Faci mate doar in primii 2 ani, dar sunt o gramada de ore de romana, sa nu mai zic ca faci latina care e de rahat. Acum faci ce vrei, dar daca esti ca mine, adica urasti sa citesti, faci compuneri si alte alea, te poti duce la stiinte. Matematica e M2, adica mai usoara si chiar daca faci ceva fizica poti alege pentru teze si bac dintre chimie, biologie si fizica. Cam atata stiu si eu laughing)

3 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut!
Daca urasti matematica este clar ca orice profil real trebuie taiat de pe lista. Din moment ce ai o medie atat de mare, si nici nu vrei sa continui cu matematica sau fizica, ar fi foarte bun profilul uman, fie stiinte sociale, fie filologie.

| OrangeFga explică:

Da,romana imi place dar nici chiar in exces, latina n-am habar de ce naiba se mai face, cred ca cel mai bun e SS

| eMiiau a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine (urasc matematica si fizica). Iti recomand un profil uman ca de exemplu filologia sau stiintele sociale, bazate mai mult pe romana, limbi straine si istorie/geografie.