| AvalohAlyn a întrebat:

Ce materie de la scoala/liceu va place si ce materie va displace?

Răspuns Câştigător
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Maoritatea materilor de la scoala nu iti folosesc la nimic in viata,nu te conduc spre niciun drum,nu iti arata nimic,nu te indruma in viata,nu iti arata cum sa te descurci sau cum sa iei decizii importante (cu exceptia limbiilor straine care sunt necesare si a limbii romane,pentru ca nu poti fii analfabet, ar trebui introduse un set de ore de stiinte care sa te indrume in viata si sa iti arate cum sa te descurci in anumite situatii, ceva de folos)
Mie imi place Geografia, consider ca e o matter care imi pride bine si pe viitor, si e o ora la care pot invata si relaxa fiind calm.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

14 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! ツ

Am multe materii care imi plac foarte mult insa cred ca materia care imi place cel mai mult este romana intrucat ma pricep, merg la concursuri si imi place foarte mult sa creez anumite povesti/opere.

Materia care imi displace ...am 2.

1. Logica- logica in sine este frumoasa insa o fac cu un nebun care ne terorizeaza. Nu ne lasa sa vorbim cand ne asculta si toate cele...

2. Sportul. Eu unul fac sport in timpul liber, am facut si 6 ani de karate insa nu pot sa-l sufar pe acest "Wolverine" pe care il am la sport. *Porfu' seamana cu Wolverine dar fara gheare"
Am sportul prima ora de obicei iar nebunul asta vrea sa ne oboseasca iar mie nu imi convine sa obosesc si sa transpir ca sa stau toata ziua asa...degeaba te stergi si toate cele ca tot se simte transpiratie. E scarbos, sa ai sport prima ora si sa stai inca 6 ore asa. Ne alearga, ne chinuie de la prima ora iar el sta pe banca si isi bea ciocolata calda si mananca gogosi. Nici macar 1 singura data nu ne-a aratat cum se face un anumit exercitiu ca sa zici ca na "transpira si el alaturi de noi".El pur si simplu sta pe banca si ne da comenzi...

Bafta! ✌

| LTAA a răspuns:

Imi plac orele de engleza si educatie fizica.
Urasc din tot sufletul orele de matematica (cat si materiile in care se foloseste mate: fizica, chimie, etc.) si nu pot sa inteleg ce mai cauta latina la scoala?

| Geanin a răspuns:

Nu-mi place rusa!

Chiar daca nu o fac!
Vreau sa moara toti carora le place rusa!

| LTAA a răspuns (pentru Geanin):

Adica vrei sa moara 143, 5 milioane? bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza imi place
Matematica nu imi place(plus surorile ei )

| gingergirl1 a răspuns:

Imi place romana si urasc fizica laughing E singura materie pe care nu pot sa o inteleg.

| CristinaSNC a răspuns:

Materie preferata : Pauza laughing mai imi place si istoria
Materie ce imi displace :Latina

| anonima0101 a răspuns:

Imi place romana

| DumnezeuTatal a răspuns:

Mie imi place pauza.

| nlko a răspuns:

Cele care nu imi plac: psihologia - din cauza profesoarei( cum poate un psiholog sa fie bun daca nici macar nu se intelege pe el?! ) si cam atat... laughing
Restul sunt acceptabile
Cel mai mult cred ca imi plac matematica si geografia.

| AndreeaDeiia a răspuns:

Pai imi place engleza, istoria, poate latina, logica.
Nu imi place fizica. happy

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Imi place: matematica romana biologia chimia si imi displace fizica si materiile fara folos la care mai ai si niste profi de cct adica muzica desenu si sportu eu am noroc ca nu mai fac nu se face in a 12a

| cedrea923 a răspuns:

Ce materii imi plac:matematica, informatica, engleza. Ce materii imi displac:restul.

| LTAA a răspuns (pentru cedrea923):

Woww esti singurul caruia ii place matematica lool