| AvalohAlyn a întrebat:

Ce materie scolara detesti din tot sufletul?
Dar ce materie scolara adori din tot sufletul?

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Well,ador TIC-ul in intregime *de la partea de word pana la cea de web design*

Urasc muzica si sportul si detest din tot sufletul desenul. Bine ca nu mai fac de la anul.

Am profesori tampiti, care se cred la arte/sportiva si care tipa la noi de zici ca am facut cine stie ce prostie fenomenala...

Proful de desen a mers cu un coleg la director pentru ca avea pantaloni negrii si "cica" scoala noastra ar trebui sa poarte doar albastru/bleu pentru ca asta ar fi culoarea noastra.

| AvalohAlyn explică (pentru RainmakerX):

Stiu si eu cum e sa aiba pretentii cineva cu o materie care nu-i de profil sau sa se faca doar o ora pe saptamana.laughingEu ca profesor insa,as aprecia prezenta la astfel de ore(muzica,desen) si poate i-as pune pe elevi sa aduca referate,proiecte si asa le-as pune note si as da note mari constient fiind ca muzica, desenul, sportul nu sunt asa importante...
Decat daca esti la liceu de arte sau sportiv.
laughing
Insa religia mi-a placut mereu(dar pacat ca nu se face la scoala asa cum trebuie, atragatoare, complexa si captivanta cum citesti prin carti)
Oricum as vrea sa fac 5 ore de religie pe saptamana in loc de desen, sport, muzica.laughing

| AC4S4 a răspuns:

Top materii pe care le urasc : Romana(Nu mi se pare ok sa dai carti de citit pentru. acasa, apoi sa dai test din ele fara se le fi lucrat la clasa, e ca si cum la mate ii dai copilului ca pana ora viitoare sa invete functiile din carte si ii dai test fara sa le faci la clasa), Istoria, Stiintele socio-umane.
Imi plac : Informatica, Biologia, Matematica.

Si am vazut ceva discutii despre desen/muzica pe aici.Nu mi se par ok aceste materii in liceu, sau cel putin nu mi se par ok profesorii.Adica sa dai proiecte la aceste materii, stiind ca elevii sunt ocupati cu materiile pentru teza si bac, si sa mai dai si note mici... un adevarat tiranlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Materia preferata este informatica, iar cel mai putin imi place muzica cred.

| itmengo a răspuns:

Matematica o detest din tot sufletul si ironia sorti e ca iubesc informatica rolling on the floor)