| Wehrmacht a întrebat:

Ce parere aveti despre ""oamenii"" aia care daca vad pe cineva mai diferit de ei, care nu face parte din turma lor, se duc si incep sa faca misto de el, sau sa il injure? Sau despre tampitii aia care spun despre emo ca sunt satanisti, si despre toti care asculta rock sau au un tricou cu un craniu? Sau despre aia care se dau marii si tari ca au pachete de muschi pe ei si incercand sa impresioneze se duc la unu' pe care il vad ei mai slab si incep sa spuna tot felul de tampenii sa para ei smecheri si daca ala scoate o arma fug aia ca speriatii de bombe, uita de muschi uita de impresia care incercau sa o faca, uita de tot.Sau despre aia care se dau mari si tari pe net iti spun ca te bat ca te omoara, si daca te duci dupa ei in real dai peste un pitic gata sa se dezmembreze daca ii dai un pumn? Sau despre aia care se dau mari mafioti, ii bati de ii rupi, si cand ies din spital vin inapoi si o i-au de la capat? Sau, in general, despre crestinii care spun ca oamenii de stiinta sunt niste prosti, si ca pamantul nu are mai mult de 6000 de ani si ca este plat? Si ce ma enerveaza cel mai tare la ei : spun ca religia asta inseamna sa iti iubesti aproapele, sa il ajuti si dupa aia ii vezi cum te injura pana li se lungeste limba, cum beau ca porcii de craciun sau revelion si multe altele...Sau despre aia care au chef de cearta, si incep sa le spuna la aia de langa ei tot felul de tampenii, parca vrand sa ii auzi si sa te enervezi. Ce parere aveti despre oamenii despre care am spus mai sus?

11 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Stii ce ai facut tu aici? Ai facut misto de niste oameni altfel decat tine. Stii ce ai scris la inceputul postarii (intrebarii)? Citez: "Ce parere aveti despre ""oamenii"" aia care daca vad pe cineva mai diferit de ei,care nu face parte din turma lor, se duc si incep sa faca misto de el, sau sa il injure?" Raspunde-ti singur.

| Wehrmacht explică (pentru alexmircescu13):

Tu ce naiba ai ma? Unde vezi tu ca am facut misto de ei? Daca nu poti sa intelegi nu mai posta.

| alexmircescu13 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Ok, citez la intamplare din postarea ta: "tampitii aia, incep sa spuna tot felul de tampenii sa para ei smecheri, ii bati de ii rupi, si cand ies din spital vin inapoi si o i-au de la capat, fug aia ca speriatii de bombe, cum beau ca porcii de craciun sau revelion si multe altele, cineva mai diferit de ei, care nu face parte din turma lor, un pitic gata sa se dezmembreze daca ii dai un pumn" inchei citatul doar pentru ca m-am plictisit de mistocareala. Tu din ce turma faci parte? Mie personal nu-mi place sa impart oamenii in turme, cirezi si haite. Deci, la intrebarea pusa de tine, raspund: Ce drakku ai amice, nu vezi ce scrii? Daca uiti asa repede nu mai posta, ca de faci de maaare cacao! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, ca de creier a uitat din start.

| harciog a răspuns:

N-ai pic de experienta de viata, asta cred despre tine si iata de ce; Sa luam cea mai simpla forma si anume cu cine ai prefera sa te confrunti, cu un pitic sau cu un om normal.Eu l-as prefera pe cel normal pentru ca,daca te da jos,e cit de cit calculat sa nu te omoare cu toate ca-ti mai da vreo citeva dar un pitic,daca din greseala, te-a dat jos, te bate de te omoara de frica sa nu te mai ridici.La prosti,religiosi si celelalte natii amintite de tine, nu ma bag pentru ca ma depasesc in inteligenta, chiar si cei pe care ii consideri prosti.Probabil ca ai alt etalon pentru masurarea prostiei.Nici aici nu ma bag.

| LostHappiness a răspuns:

În orice caz, nu una bună. Mi s-a întâmplat de prea multe ori ca să mai am încredere în cineva doar din cauza ca toţi judecă doar dupa aparenţe. Majoritatea sunt tipul cocalarului din România, nu avem ce sa facem. Sunt prea mulţi ca să le facem faţă. Iar restul, cu creştinii... aş spune că sunt creştini dar fara ş. Aş spune că ei cred în Dumnezeu doar de ochii lumii. E doar parerea mea. :]

| Wehrmacht explică (pentru LostHappiness):

Da,si eu tot fara s dar am crezut ca toti care fac parte din acea specie or sa raporteze...

| LostHappiness a răspuns (pentru Wehrmacht):

Şi dacă raportează ne schimbă cumva parerea despre ei? happy

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Nu am o parere buna despre ei. Eu am fost "oaia neagra" a clasei mele, si toti ma luau in bataie de joc.
mama lumeste uneori cu mine ca acei oameni sunt "greselile naturii"

| Diabl0 a răspuns:

Nu ii lua in seama, vor ceda singuri. E inutil sa ii iei in seama, vei cobora la nivelul lor si tot tu vei pierde.

| IoanaMra a răspuns:

O parere buna nu poate avea nimeni pentru cel putin o data in viata toti am avut de a face cu asemenea personaje prinse in propria lor lume. Fiind o lume, ne numim un tot unitar, dar evident ca parerile, caracterul si ratiunea.toate sunt impartite. Noi care dezbatem acest subiect deschis de tine aici nu putem categorisi pe nimeni, nici chiar pe cei "crestini" nu'i putem numi altfel decat crestini, pentru ca s-ar putea sa gresim. Totusi, populatia nu constientizeaza ca abordand astfel de comportamente in public ( si aici ma refer la ce cei de care ai spus tu in intrebare) ei dezvolta astfel antipatia celor cu care intra in contact. Totodata ei devin tot mai refuzati de societate si asta o zic din pura experienta, ajung pana in stadiul in care recurg la violenta ca sa fie "acceptati"de lume dupa parerea lor. Majoritatea au impresia ca daca fugaresc un copil, jefuiesc un batranel, bat niste animale fara adapot, circula cu 200 km/h pe un drum cu limita de viteza redusa.ei au impresia ca astfel atrag atentia asupra lor, si da.chiar atrag atentia, dar a politistilor si nu intr'un mod prea bun. Noi care suntem discriminati pentru ca suntem mai diferiti pentru ca fetele se dau cu sk8-u, cu bmx-u, n'au botu dat cu un km de ruj roz, sau ca purtam un tricou larg cu cap de mort sau alte chestii.trebuie sa nu'i bagam in seama pe cei care sunt toti dupa acelasi calapod. Vreau sa iti spun ca aici unde stau eu.manelistii,cocalarii si pitipoancele sunt la fiecare aruncatura de ac, intr'un oras de 2000 si ceva de locuitori. daca suntem maxim 500 de rockeri, bikeri, sk8ari,rolari etc. Daca ies cu chitara in mana pe strada (ca mi-am rupt husa blushing ) majoritatea ma privesc asa.aiurea. M'am obisnuit sa evit privirile lor, ma urc pe sk8 sau bmx depinde si ma duc mai departe! oh go on Ii las cu ochii in soare si le arat ca ma doare la patina de ei! Asa ar trebui sa facem toti.nu merita sa ne stricam neuronii cu asemenea personaje disperate. Buh-bye!

| Divamoderna435 a răspuns:

Nu imi plac deloc oamenii astia. x-(