| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii falși?
Adica oameni aia care se prefac doar sa impresioneze, ca sunt educati...dar de fapt arata un respect fals tuturor.

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Ce pot sa spun? Sunt lipsiți de coloana vertebrală. Nu prea intru in contact cu asemenea persoane. Prefer sa le ignor.

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Toata lumea este falsa. Nu vei gasi pe absolut nimeni in societate care sa isi arate fata reala. Nimeni. Fiecare om are o imagine (constienta sau subconstienta) pe care vrea sa o transmita despre el celorlalti.

Cat despre respectul fals, nu cred ca tu respecti pe toata lumea. Nu cred ca este nimeni care sa respecte pe toata lumea, insa oamenii sunt fortati de imprejurari sa se comporte respectuos chiar daca nu astea sunt sentimentele reale. Imagineaza-ti acum cati indivizi care nu respecta pe nimeni ar incepe sa ii injure pe toti care le ies in cale. Imagineaza-ti ca ai un profesor sau un sef pe care efectiv nu il suporti si ti se pare ca este un idiot colosal. Nu il vei respecta? Il respecti pentru ca stii ca prestatia ta in scoala sau salariul tau depind de el. Vrei sa spui ca tu nu ai fost niciodata fortat de imprejurari sa te porti cu manusi cu niste persoane pe care nu le suferi? Eu nu cred.