| KaiSmile27 a întrebat:

Ce parere aveti despre sistemul actual romanesc de invatamant si de cum isi educa parintii copiii in ziua de azi?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parere prosta pentru sistemul de invatamant si parere extrem de proasta despre parintii care-s incapabili sa-si educe copii, sa-i controleze si sa-i supravegheze, asa cum ar trebui sa faca un parinte cu creier si cu dragoste pentru proprirul copil.

Mult prea multa destrabalare, droguri, libertinaj care distrug viata copiilor, fiindca nu-s capabili sa inteleaga ce fac rau, la anii cand sunt inca copii imaturi si needucati.

| dullcat a răspuns:

Problema de care zici tu e sistemica, o caracatita gigantica, care la randul ei tine de multe alte probleme.In mod evident nu se rezolva nimic peste noapte, dar cred ca nici in 30 de ani nu se va rezolva nimic.Eu sper ca macar peste jumate de secol sa se vada ceva.

| Marius22222222222 a răspuns:

La fel aceași întrebare puneți ba unu că și-a luat ceas ba că învățământul la dragoste și sex

| Miruna333 a răspuns:

Sistemul la pamant. Insa, am incredere in parintii tineri din ziua de azi, nu sunt comunisti cu mintea inchisa