| sunt a întrebat:

BUNa. Ce profil de liceu imi recomandati? Am media am media 9.96. As vrea ceva mai pe real (mate, bio chimie, mai ales fizica)

Răspuns Câştigător
| biancaelena99 a răspuns:

Daca chiar iti place matematica ar trebui sa dai la mate, daca vrei sa devii veterinar sau doctor si vrei sa salvezi vieti poti da la bio chimie de fizica nu stiu ce sa zic eu una ma descurc binisor dar nu ma atrage in mod special ( sunt in clasa a-VII -a ) ORICUM ASTA E PAREREA MEA deci bafta

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

La Mate-Info faci și multă fizică. La științele naturii faci multă chimie, biologie, fizică dar nu prea faci mate (adică faci, dar nu ca la mate info). În plus informatica este folositoare pe viitor, deci dintre cele două profiluri de real îți recomand Mate-info.

| Ashenstar a răspuns:

Daca vrei sa castigi bine alege profil ori de mate/info ori de mate/fizica ori de fizica/info ori fizica/chimie
astea te vor ajuta in viata
sau invata economie
sunt foarte multe variante dar pe acestea sau axat persoane pe care le-am intalnit si am vazut ca castiga bine
mai ales daca faci facultatea intr-o tara straina dupa liceu

| sibiuavon a răspuns:

Alege mate-info.de exemplu la liceul unde am terminat eu erau profile de mate-info intensiv infomatica, intensiv matematica, si intensiv economie.acum depinde si de ce profile ai tu in liceele de la tine din oras