| Kanghu a întrebat:

Ce rechizite sunt necesare pentru clasele 6-8?

11 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Ce ai folosit si pana acum, chiozdan, caiete, carti, pixuri, creioane...etc

| PetreConstanta a răspuns:

Pix

| TommyHilfiger a răspuns:

Niste caiete studentesti (cate unu pentru fiecare materie, de acum nu mai e voie cu din astea mici) si din astea cu lungile pentru Biologie si Geografie, caiet de muzica, trusa de geometrie si din astea de pictura.

| cristy1503 a răspuns:

Ai putea incepe cu un ghiozdan. livreare la domiciliu si preturi bune
http://profitshare.emag.ro/....../click.php

| Trefla a răspuns:

Un pix, un caiet de romana si mate si ai terminatwinking

| AnaBlackVampire a răspuns:

Salut!

1:caiete studentesti 1-2 pentru fiecare materie.
2:ghiozdan
3:penar (creioane colorate,pix,stilou,guma de sters, ascutitoare, mina de cerneala eventual de creion,...)
4:mape
5:coperti de caiete si manuale

Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu cred că ar fi bine să îţi iei pentru început un caiet dictando şi unul de matematică. La primele ore profesorii vă vor spune ce fel de rechizite vă trebuie. Dacă nu vor spune, întrebaţi-i voi. Notează cu atenţie cerinţele fiecăruia, apoi vei cumpăra exact ceea ce trebuie. Succes în noul an şcolar!
Dacă vrei o ocupaţie plăcută şi puţin ajutor la şcoală, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

| Analy a răspuns:

1.Ghiozdan
2.Penar
3.Pix,creion,guma de sters, ascutitoare
4.Caiete
5.Coperte
Acestea sunt cele mai importante! Succes in noul an scolar!

| MaryJane11 a răspuns:

Caiete,[mate; romana; studentesti; normale]pixuri, gheozdane, etc...etc...

| intelectualul a răspuns:

Pix si caiete?