| BiasDiana a întrebat:

Ce sanse are cineva care a terminat clasa a noua intr-un oras sa se mute in alt oras unde sa repete clasa a9a la alt profil? e posibil sa fie de acord directorul liceului si sa anuleze anul ca sa poata incepe din nou?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul an nu se poate repeta decit cu un nou examen de admitere.

| Irena97 a răspuns:

De ce sa pierzi un an aiurea? Daca te muti in alt oras dai examen de diferenta la noul profil si o sa fii direct intr-a 10-a la transfer.

| BiasDiana explică (pentru Irena97):

Am intrebat daca e posibil. am motivele mele, da sau nu?

| BiasDiana explică (pentru Irena97):

Am intrebat din motive proprii, este sau nu posibil?