| dianacrina a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa pot invata mai repede la Mate? Sunt clasa a V-a si cand am test la Mate innebunesc!

Răspuns Câştigător
| MVRARIVM a răspuns:

Sper sa ma crezi ce scriu Dianacrina. Stii ca fiecare din noi avem un inger invizibil care este cel mai bun Prieten pe care il putem avea. Asa mi-a zis un batran care putea sa ii vada. Zicea ca ingerul este micut, luminos si zboara vesel in jurul capului nostru cand ne gandim la el. Cine nu stie ca are asa ceva, ingerul lui sta linistit langa ureche si nu lumineaza atat de tare. Incearca si gandeste-te la ingerul tau si roaga-l sa te ajute sa intelegi toate exercitiile cand ai test la matematica. Mosul ala imi zicea ca merita sa incerc. Eram si eu ca tine in clasa a V-a. Am incercat si dupa aia faceam testele atat de bine ca imi venea sa innebunesc (cum scrii si tu in intrebare). Imi venea sa innebunesc din cauza ca nu puteam sa imi vad ingerul meu sa il pup si sa il iau in brate de bucurie ca fac testele atat de bine. Acum vezi si tu, daca ma crezi fa ca mine.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce sînt dom*le aceste „teste"?
Este ceea ce la vremea școlii mele se chemau „extemporale"?
Și apoi, de ce ar fi așa ceva imposibil să dai patru pe zi?
În mod normal un elev învață pentru fiecare lecție. Nu?
Și atunci, acest test se transformă, de fapt, în acel exercițiu sau problemă pentru care ai putea fi scos la tablă să rezolvi. Nu e așa?

| corolav a răspuns:

Treaba cu îngerașul salvator e o tîmpenie.
Cel mai bun îngeraș este exercițiul făcut acasă ( la orice materie).

| mgtow a răspuns:

Clase particulare in acest caz.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Relaxeza-te/fii calma si cu gandul doar la matemetica, deconecteaza-te de la gandurile rele, de la telefon si doar asa vei putea sa te c oncentrezi
O zi buna si mult succes!

| FeTizZa a răspuns:

Ca sa iti intre repede in cap trebuie sa faci multe multe exercitii.