| Silwian a întrebat:

Chiar nu inteleg de ce Romania cu armata care o mai avem. nu este pregatita de Razboi? Ce facem asteptam sa vina americanii?laughing(((

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rusii raman fara motorina prin ucraina si le trage tractorul tancurile, altii merg in magazine sa ia mancare si/sau la oameni sa le dea haine si hrana pentru ca da foamea in ei. Unica optiune ar fi bomba atomica altfel raman muritori de foame prin europa, tyganii le fura tancurile pentru fer

| relian a răspuns:

Sa se pregateasca xde razboi contra cui,ori pentru ce razboi? Eu din cate stiu na declarat nimni raboi RO,deci despre ce pregatiri vorbesti?

Ukraina si Rusia sa isi spele tigaile in familie,aia is toti rusi,ca isi zic ei ukrainieni aia este povestea lor.
Eu as sta deoparte si de Ukraina,cum am spius si aia tot rusi sunt,tot oameni nebuni,tot oameni fara cuvant is.
Ukraina eu personal nunas considerao nici vecinina,plus ca Ukraina detine teritorii romanesti,cand a fost sa le aibe sau bucurat,acu cand vin rusii sa le ia inapoi ce unia le-a dat incep sa planga.
Sa fie sanatosi sai ia rusi de tot,cel putin o sa stim ca e rusia si restul de natii,clare iatra acolo de se va baga rusu o va mierli laughing deci Rusia nu va avea curaj sa atace nici o alta tara la care populatia nu este rusa,un astfel de atac ii va duce in prapastie.

Bine ca Putina stie asta nici nu cred ca are interesu sa atace alte tari neruse,stie clar ca sansele lui is zero in cazul in care ar ataca chiar si R Moldova laughing deci interesul Rusie,fara sa ma informez absolut deloc,fara sa ascult nici o stire,nici nu am TV laughing eu cred ca Rusia vrea Ukraina pentru ca este in drumul lor,tot ce rusii vand,ce au,gaze,petrol trebuie sa treaca prin UKraina asa ca daca o ataseaza Rusiei,vor avea acces direct cu UE,n-o sa mai dea UK nimic.
Poate gresesc dar eu asa vaz situatia.

Nici o tara din lumea asta nu-i agreaza pe rusi laughing cred ca nici ei intre ei nu oprera se agreeaza sa zic asa laughing de ce? Pt ca is niste oameni rai,pentru ca unde merg ei lumea regreseaza laughing nu-s buni,asta e clar,asta este cuvantil cel mai clar nu-s buni de nimic,doar scandal,sa dea in cap sa ia ce au altii,de aia nu-i agreeaza nimeni.

Au ditai tara,cea mai mare tara ca teritoriu,dar nu fac nimic,e pustiu laughing du-te frate dracu spre est,acolo nu-i nimeni,ce cauti spre vest laughing pai aia cauta sa dea in cap sa ia de la altii,ca ei nu-s nici capabili si nici nu vor sa produca ceva.
Rusi doar stau si mulga vaca laughing fara gaz si petrol ar fi la nivelul africanilor,cam asta e Rusia.
Stiu ca multi ii lauda,vai ce tari is rusii, is tari la ce? Aramata e praf, iau batut pana si cecenii, desi sa fim realisti, ei se bazeaza doara pe arme nucleare in cazu in care ar da cineva peste ei, in rest la razboi clasic is slabi.
Dar cand au fost ei buni la razboi laughing

| Wr3nch a răspuns:

Ce armata avem? Avem prastii si pietre vs Rusi. Trimit cateva atacuri cu drone si e gata.

| J0B0MAT a răspuns:

Nicio țară nu e pregătită contra Rusiei. Poate doar SUA.

| Lioana a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce trebuie sa se implice Romania intr-un razboi. As vrea ca Romania sa fie tara neutra, nebeligerantă, ca Elvetia.

| Brizbriz a răspuns:

Ce te face sa spui ca nu e?
in NATO, prin conditiile de aderare, toate tarile TREBUIE sa fie pregatite de razboi, iar Romania nu face exceptie

au interceptat avionul ala ucrainean ratacit fara nici o chestie, imediat

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns:

Daca nu au intrat rusii in Romania ce treaba avem noi? Nu au vrut sa intre in NATO, e treaba lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la incorporare

| Strwberrs a răspuns:

Suntem pregatiti. Nu uita ca avem tiganidevil

| mgtow a răspuns (pentru Strwberrs):

Militarii rusi abordeaza ucrainience pe tinder ))

| Trixt3r a răspuns:

Nimeni nu este "pregatit" pentru razboi, un razboi inseamna pierderi omenesti - nimeni nu isi doreste asa, in afara de teroristii planetei.
Pe langa vieti omenesti afecteaza si economia si dezvoltarea si tot.

| king5151 a răspuns:

Pentru cei care zic ca Nato nu o sa ne ajute, Mircea Geoana e secretar general Nato, avem securitate garantata 100%, o sa vedeti si voi asta.

| Trixt3r a răspuns (pentru king5151):

Haha, mai bine nu bagai frica in ei.

Acum ca ai mentionat ca avem un secretar general NATO de la PSD nu o sa ma doarma nimeni noaptea.

| PRaPRa a răspuns:

Ucraina are de 5ori mai multa tehnica si soldati decat Romania si uite unde sunt.

| restinvogue a răspuns:

Ce aberezi acolo?