| Buresbista123 a întrebat:

Cine a vazut columna lui Traian? mi se pare fenomenal ca dupa 2000 de ani inca este in picioare

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de coloseum ce sa mai zicem?

| Buresbista123 explică (pentru suntserios):

E foarte interesant si inedit ca un stalp practic a rezistat nedramat de nimic 2000 de ani, coloseumul e o structura mult mai mare, care a avut multe functii, era o structura necesara si un simbol adevarat al Romei

| suntserios a răspuns (pentru Buresbista123):

Pai mie mise pare mai interesant ca o structura atat de compleza a rezistat atata vreme, pe coand columna aia e doar o coloana. oricum daca ai vizitat Roma, gasesti la fiecare pas cate o ruina din asta. Spre exemplu la baile termale a ramas intact acel mozai pe pereti si pe jos, tot 2000 ani a rezistat.

Răspuns utilizator avertizat