| troleibuz a întrebat:

Credeti ca unirea Basarabiei cu Romania e inevitabila?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu pot fi atat de optimist, eu as spune ca este doar posibila, nu se stie cand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inevitabilă? Nici pe departe. La condițiile actuale e irealizabilă poate.

| troleibuz explică (pentru suntserios):

Daca mai trec 2-3 generatii ma gandesc ca o sa fie inevitabil. Tinerii am vazut ca sunt deschisi

| suntserios a răspuns (pentru troleibuz):

Daca mai trec 2-3 generații istorie se dilueaza și nimeni nu și ar mai dori o unire.

| sierra1 a răspuns:

Mulță lume speră sincer că NU

| Drimmero a răspuns:

Trebuie sa mai treaca o buna perioada pentru ca lucrurile sunt foarte complicate. Pana nu va fi dizolvata Transnistria, dar si populatia rusofila din Basarabia unirea nu poate avea loc. In momentul de fata o unire a Basarabiei cu Romania ar insemna o ciocnire directa intre Romania si Rusia, a se traduce NATO vs rusia, e putin frustrant ca Moldova e conditionata de rusia de parca astia ar avea vreun drept asupra unui stat independent, istoric Basarabia apartine Romaniei dar au ciordit-o pe japca spurcatii de orci.

| dullcat a răspuns:

A declarat Maia Sandu ca nu doreste unirea cu Romania.

| LordCristobal a răspuns:

O sa fie posibila cand o sa dispara generatiile de rusofili in Moldova.
Peste 50 ar fi posibil sa ne unim cu Basarabia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Avortonii nu sunt oameni. "
Sigur ca sunt. "Om" e chiar acolo in definitia cuvantului.
"Viata au si spermatozoizii si nu cred ca plangi cand faci lxbx."
Argumentul nu e ca "au viata", ci ca sunt niste fiinte umane. Spermatozoizii nu sunt niste fiinte umane distincte cu propriul lor adn.

| Num?numescBrBr a răspuns:

În ultimul timp, relațiile dintre cele două țări s-au îmbunătățit semnificativ și au existat eforturi pentru consolidarea cooperării bilaterale în diferite domenii, inclusiv politică, economică și culturală. Totuși, consider că această unire nu va avea loc în contextul actual. Este doar un ideal.

| teclado a răspuns:

Moldoveneii zic ce au ei de csstigat dacă renunță la președintele lor hoț și la parlamentul lor și intră în sclavia parlamentarilor noștri si a președintelui nostru marioneta comandat de la UE.

Le este scârbă de corupția din ROM Mania
Nu găsesc nimic mai bun la noi.

LE ESTE SCÂRBĂ DE CONTROALE
DACĂ O SĂ SE UNEASCĂ CU ROMÂNIA ATINCI O SA INTRE
DNA-UL Anaf-ul AntiTero si alții de la noi peste afacerile lor

Si multi dintre ei au mici afaceri de familie unii cu putin armament
Alții cu țigări
Alții cu făbricuțe de alcool
Cu trafic de organe copii luați din Romania în bagaje că nu ii caută nimeni în trolăre când se duc în Ucraina și Moldova

De ce să se ducă mafia de la RomMania peste mafia lor
Nu le place.
Ei poate sunt mafioți locali si sunt jmecheri mari si tari acolo pe tarlaua lor
Dar când o sa ajunga mafia italiană din Romania peste ei.
Mafioții care azi sunt jmecheri au piețe
Magazine patiserii restaurante hoteluri
Vor fi dați la oparte de Africani
Nu le place ca Romania a devenit Africa
Ei nu vor ca si Moldova sa devina Africa

| SchmidtHarald a răspuns:

Cred ca e o utopie