| kate68 a întrebat:

Cum argumentez un text ca e descriere subiectiva? ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Roxx_1761 a răspuns:

Pai,dai exemple din text ca autorul textului se implica cu sentimentele sa zic asa in text.happy. Adica nu este obiectix, nu zice totul asa sec si concret. Le lungeste, in text mai baga si un sentiment 2 subinteles si tot asahappy

3 răspunsuri:
| Carlamonicaanghele a răspuns:

Subiectiva?
nu am mai auzit niciodata de asa ceva
poate artistica

| ahlrh a răspuns:

Definiție din caiet:

Oferă informații din prisma unei percepții personale. De obicei se realizează cu ajutorul figurilor de stil și prin implicarea sufletească a celui care face observațiile.

| ioana_1102 a răspuns:

Pai un text subiectiv transmite sentimente, ganduri, trairi prin imangini artistice si limbaj figurat