| MrSeby a întrebat:

Funda TPU.Cum argumentez ca un text este descriere subectiva/obiectiva?

2 răspunsuri:
| Maldini a răspuns:

Fragmentul citat este o descriere artistica pentru ca:
1.Surprinde un tablou din natura, exprimand in mod direct sentimentele celui care contempla si descrie. Descrierea se bazeaza pe traiectoria iubirii care gliseaza din planul aproapelui in planul departelui.
2.Limbajul este conotativ, expresivitatea artistica se realizaeza cu ajutorul imaginilor artistice :...(exemple) sugerate prin figuri de stil:...(exemple)
3.In concluzie consider ca am adus argumente relevante in sustinerea argumentarii textului dat.

FUNDA?batting eyelashes

| Rares88 a răspuns:

Din cate imi amintesc subiectiva este descrierea locului, obiectiva este o descriere cu sentimente, impresii etc.subiectiva e descrierea locului exact cum e