| LalaJust a întrebat:

Cum as putea sa invat pentru medicina? Trec in clasa a XIIa si am doar un an la dispozitie.Credeti ca este posibil sa intru la fara taxa la Bucuresti? Vreau niste sfaturi big grin

6 răspunsuri:
| justadream94 a răspuns:

Da,sigur ca poti, depinde doar de tine
fa variantele alea 2000, alea sunt baza la admitere.
stiu o tipa care s-a pregatit 2 saptamnai si a intrat la buget
alta 1 an singura si a intrat
tbreuie doar sa vrei si sa muncesti si intrii lejer.eu am reusit sa fac si bac si admitere la arhitectura in 4 luni.ambele chiar bine desi au fost ceva factori care au incercat sa ma opreasca.

| LalaJust explică (pentru justadream94):

Wow...felicitarile mele big grin Mersi de sfaturi!

| LalaJust explică (pentru justadream94):

Unde pot gasi alea 2000 de variante?

| justadream94 a răspuns (pentru LalaJust):

Sunt carti pe la librarii sau poti cauta pe net..am sa intreb diseara pe cateva persoane de la medicina unde pot gasi variantele alea.

lasa-mi pe privat un mesaj cu fb-ul tau si aminteste-mi diseara pe fb sa iti spun..pe TPU nu intru asa des

| casandra12345 a răspuns:

Ai doua variante. Sa te apuci de meditatii sau sa pui burta pe carte cat poti de mult. Mai exact ce sectie vrei sa faci la Medicina? Intre timp, uita-te peste tematica de la Carol Davila si incepi sa inveti despre asta: http://www.umfcaroldavila.ro/......4/medicina Vezi si ghidul de aici: http://www.umfcaroldavila.ro/......nti/arhiva

| LalaJust explică (pentru casandra12345):

Medicina generala happy Crezi ca pot reusi si fara pregatire?