| FuckOffPepper a întrebat:

Cum faceti sa invatati mai multe lectii?laughingstiu ca e ciudat ca intreb. Da' ma plictisecsad.

Răspuns Câştigător
| EduardTPU a răspuns:

Daca te plictisesti si ai mai deschis si calculatorul...probabil nu ai chef sa inveti in momentul asta. Cel mai probabil cu starea asta de "fara chef" nu o sa retii mare lucru. Ca sa iasa ceva din toate astea, e mai bine sa inchizi tot:tv, pc, phone, orice iti distrage atentia si sa incerci sa te concentrezi, dupa citeste incercand sa le gasesti o logica, daca nu citeste de sute de ori, ca trebuie sa retii ceva chiar si involuntar. Spor la invatat! Stiu ca nu ai chef sa inveti, nimeni nu are, la ora asta... dar probabil ai lasat totul pe ultima suta, asa cum fac si eu de altfellaughingsi acum ne intrebam: oare dc nu am invatat mai devreme cand eram intr-o mai buna dispozitie?

3 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Eu una incerc sa citeas odata sau de 2 ori lectia, dupa care incerc sa povestesc ce am retinut. Si repet asta de mai multe ori, pana nu stiu foarte bine. Daca ceva uit, ma uit in caiet

Spor la invatatwinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă lecțiile nu prezintă interes, nu există motiv să le înveți, învață ceea ce îți dorești, axează-te pe ceva si ține-te de treabă, explică asta profesorilor și părinților, așteaptă-te să nu te înțeleagă, așa este la noi...