| sorin1234567 a întrebat:

Cum sa invat la:
-fizica (sa tin minte mai mult timp definitiile)
-chimie (ecuatii chimice, valente, formule chimice)?

Răspuns Câştigător
| Tobessjd a răspuns:

Încearcă să le înveți o data iar apoi sa le recitești la câteva zile.
Cat despre valențe, învață tabelul periodic și reține pe grupe valențele.(grupa1-valenta 1, grupa 2... )Formulele chimice trebuie, de asemenea, învățate pe de rost iar apoi sa la citești din când în când.

4 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Încearcă să asociezi fiecare definiție cu o imagine pe care ai văzut-o... și care eventual ți-a făcut plăcere tongue

| Basthet a răspuns:

Bună! E bine că ești preocupat să înveți mai bine. Eu cred ca te va ajuta foarte mult seria "Cum să înveți" de pe site-ul Povestiri pe scurt de lecturi școlare. Succes!