| Twrong a întrebat:

Cum sa invat tabla inmultirii repede si usor?
happy

Răspuns Câştigător
| kzd a răspuns:

Pai nu stiu cum am invatat-o eu laughing aprecez poza ta de TPU laughing pai ia-le usor incepe cu ea de la 1 si 2 ca alea sunt mai usoare. exeaseaza in principiu trebuie sa le inveti ca pe o poezie nu e un secret anume. bafta, respect B.U.G

1 răspuns:
| Northern a răspuns:

Invat-o logic. 2X2=4 ca sa stii cat e 2X3 aduni 4 (2x2) cu 2si iti da 6 si tot asa, daca e tabla inmultirii cu 3, 3x2=6 ca sa stii cat e 3x3 aduni 6 cu 3 nu mai aduni cu 2 pentru ca acum e tabla inmultirii cu 3 si tot asa :]]. Sau 3x2 = 6 adica 3 + 3 = 6, 4x3 = 12 deoarece 4+4+4= 12, daca faci multe exercitii nu vei mai avea nevoie de chestii din astea :]].