| Bulbucel a întrebat:

Daca am avut media 9 la matematica pe primul semestru, iar pe al doilea voi avea media 3 voi trece?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu stii sa calculezi nici media, atunci nu ve trece.

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai media 9 la matematica ar trebui sa fii in stare sa iti calculezi singur.

| Andersen2k18 a răspuns:

De trecut treci, nu vei ramane pe vara, poate doar pe semestru eu asa stiam.

| DanielDanny a răspuns:

Daca vei avea nota 3 nu ai cum sa treci clasa, o sa ajungi in toamna la corigenta pana iti iese media 5. Cum de ai ajuns de la 9 la 3? Deci, da, nu se incheie media pana nu iti iese media 5 sau mai mult.

| Mihai1810 a răspuns (pentru DanielDanny):

Daca nu stii nu mai vorbi. Pentru a promova ai nevoie de media anuala 5 indiferent cum e compusa, poate sa fie si din 9 pe primul si 1 pe al doilea. Cat timp ai media anuala 5 nu trebuie sa dai niciun examen de corigenta.

| DanielDanny a răspuns (pentru DanielDanny):

Poate e gresit ce spun, nu te lua dupa mine ca am terminat liceul acum multi ani, dar eu stiam ca trebuie sa ai media peste 5 la fiecare materie dintr-un semestru sa nu ramai corigent.

Eu sunt la postliceala si daca nu am 5 si mai mult la fiecare materie raman corigent, dar asta cred ca e din cauza ca eu acum nu am aceleasi materii de pe un semestru pe altul!

| DanielDanny a răspuns (pentru Mihai1810):

Am mai dat un raspuns unde m-am corectat si pe urma am vazut mesajul tau, scuze pentru confuzie! O zi buna!

| Mihai1810 a răspuns (pentru DanielDanny):

Nu e nici o problema, e bine ca te-ai corectat. O zi buna.

| LoredanaS19 a răspuns:

9+3= 12 :2 = 6 deci treci happy

| untilizatorunic a răspuns:

Vei avea restanta pe al doilea simestru, pentru ca notele ar trebui sa se calculeze pe simestre

| Comanici_Dragos-daniel_1999 a răspuns:

Da vei avea media 6!