| Raiku a întrebat:

Dacă sunt la profil real pe științe ale naturii pot da la facultatea de Matematică?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti da, nu este asa important profilul liceului absolvit, doar te poate ajuta putin la admitere, daca se sustine examen/concurs de admitere si foarte putin in timpul facultatii. Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

8 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Daca iti place matematica de ce nu te-ai dus la mate-info?

| Raiku explică (pentru Mwha):

Initial nu credeam ca imi va placea matematica.

| Mwha a răspuns (pentru Raiku):

Dar in ce clasă eşti?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| ale153 a răspuns:

Profilul din liceu nu conteaza in momentul in care te decizi la ce facultate sa aplici. Poti aplica la orice facultate! happy

| doesntmetter a răspuns:

Poţi da la orice facultate, indiferent de profilul sau specializarea la care eşti. Succes! happy

| Raiku explică (pentru doesntmetter):

Nu e chiar asa. La facultatea de matematica de la mine din oras ca sa te poti inscrie trebuie neaparat sa dai matematica la BAC.
Cei de pe profil uman nu pot da la facultatea de matematica. (cel putin asa e la mine)

| doesntmetter a răspuns (pentru Raiku):

Uite că n-am ştiut. Mulţumesc pentru că mi-ai spus.winking