| Damian412346 a întrebat:

Daca doresc sa ma transfer la alt liceu acelasi profil in clasa a 10-a la sfarsitul primului semestru ce conditii trebuie sa indeplinesc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media ta de promovare a cl. a IX-a trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.

| Damian412346 explică (pentru Ioandelasal):

Liceul la care vreau sa ma transfer cere o conditie in plus, sa nu am absente nemotivate, si daca vreau sa ma transfer la sfarsitul primului sem al clasei a 10-a, se iau in considerare absentele din clasa a 9-a sau absentele de pe primul sem al clasei a 10-a? Am nevoie de un raspuns sigur!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Damian412346):

Ca sa fii sigur intreaba la liceul de transfer, n-avem de unde sti ce prevede regulamentul acestuia. Cred ca pentru transferul dintre semestre se iau in considerare absentele nemotivate din sem.I.

3 răspunsuri:
| crud a răspuns:

Media ta sa fie mai mare decat ultima medie din clasa la care te vei transfera; iti trebuie si acordul celor doua licee.