Întrebare recomandată | Cosmin38384 a întrebat:

Dacă nu iau bacu în a doua sesiune anul viitor dau la ce am picat sau la tot?

Răspuns Câştigător
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Dai decât la materia la care ai luat sub 5. Însă, dacă vrei sa fii promovat, in total ai nevoie de cel puțin media 6 făcând media aritmetică (aduni notele celor 3 materii, imparti pa 3, iar numarul final trebuie sa depășească 6).

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

La ce ai picat vei da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-te, trage tare și lasă prostiile!

| Anonimafarahaz2 a răspuns:

Din ce ai picat normal

| 1user1 a răspuns:

Poti da doar la ce ai picat, dar poti da si la toate, in functie de cum iti doresti.
Nu este obligatoriu sa dai la toate materiile, dar trebuie sa iti calculezi mediile incat sa iti iasa 6 media totala, ca fara minim 6 nu promovezi chiar daca ai 3 de 5! Succes!