| xtreme23 a întrebat:

Dacă ultima media de intrate la liceu este 8.17 și eu am media 8, 71pot intra? Având în vedere ca este concurenta. Profilul e mate -info

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai şanse să fi repartizat/ă la acel liceu!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Preferabil să treci, între primele opţiuni, specializări cu media ( 2014 ) +/- 1 p ( faţă de media ta de admitere )...

Toate cele bune!

| Zaygon a răspuns:

Ma omulet voi astia care va uitati la mediile de anul trecut sunteti de groaza. Acea medie e pur orientativa si difera de la an la an.

| Sadop a răspuns:

Chiar dacă mediile ar crește, nu ar crește cu mai mult de 50 de sutimi, deci ai toate șansele să intri la acel liceu.
Baftă!

| Ruxandra15 a răspuns:

Da. Medile cresc cu maxim 0, 4 si scad tot cu maxim 0.4