| Despot a întrebat:

Daca un profesor sau 2 te lasa cu media neincheiata, poti ramane repetent? Sau cum se procedeaza?

13 răspunsuri:
| xChampiionOrLooser a răspuns:

Poti sa ramai corijent, sau nu ai destule note. Cel mai bine este sa vorbesti cu profesorul respectiv

| stlucian a răspuns:

Daca ai note suficiente ar fi trebuit sa-ti incheie media dar asta in functie de notebig grin poate asteapta ceva?/cumva?

Daca ai note de trecere e treaba lui!
Multi procedeaza asa pentru 0.50 dar legea e pentru elev! Deci daca-ti mai trebuie 0.50 sa treci e obligat prin lege in favoarea elevului.

| Despot explică (pentru stlucian):

Faza e ca ..nu am putut ajunge in ultima saptamana la liceu si ..proful de fizica.a dat test grila, eu aveam doar 2 note si mai aveam nevoie de una si a refuzat sa-mi incheie media. Asta e problema.

| stlucian a răspuns (pentru Despot):

Mda iti trebuiau minim 3 note dar cred ca trebuia sa te asculte separat nu sa te lase cum media neincheiata.Asa cum am spus poate astepta vreo atentie. Daca absentele tale din ultima saptamana sunt intemeiate mergi si vorbeste cu directorul dar in prealabil mai stai de vorba cu profesorul si poate ajungeti la un rezultat favorabil sa nu te cheme in toamna pentru o amarata de nota sad
Bafta thumbs up

| Despot explică (pentru stlucian):

Oare daca ii duc o foaie semnata de avocata big grin cum ca in ziua aia am fost la tribunal, pentru divortul parintilor mei si asa, poate ca o sa se ingaduie big grin

| stlucian a răspuns (pentru Despot):

Problema e ca la tribunal te prezinti intr-o singura zi nu o saptamana intreaga/5 zile.Si ai mei au divortat cand eram in clasa a 8-a si avand peste 14 ani a trebuit sa ma prezint pentru a alege cu cine doresc sa "raman".Ar mai fi si cate ore pe saptamana ai la respectiva materie dar poate sa te ingaduie dat fiind ca treci pintr-o perioada mai dificila.Succes thumbs up

| Despot explică (pentru stlucian):

Pai n-am fost toata saptamana la tribunal. laughing
Am fost intr-o joi si fix atunci s-a nimerit si ora de fizica, in care au dat testul grila. Si n-am putut ajunge. Oricum, am discutat cu dansu, a inteles, mi-a mai dat o nota si e ok, mi-a incheiat media. :* mersi.

| stlucian a răspuns (pentru Despot):

Pentru putin si vacanta placutathumbs up

| Despot explică (pentru stlucian):

Vacanta placuta si tie big hug!

| jamal000 a răspuns:

In niciun caz repetent! Situatia poate fi incheiata si mai tarziu!

Răspuns utilizator avertizat
| AmD a răspuns:

El este responsabil cu notele si mediile deci ar trebui sa fie el "taxat", nu tu!
Deci, dupa parerea mea, ori ti-le va incheia mai tarziu ( cand are el timp) ori, daca nu are destule note pentru tine, te puncteaza dupa activitatea din clasa.winking

Sper ca ti-am fost de folos! ♥☺♥☺

Fundita, daca apreciezi raspunsul? :* ♥♥☺☺

| Bogdan_Bodirlau_1990 a răspuns:

Ori ramai corigent, ori iti da note''din burta'' adica ce note crede ca meriti