| Lullabies a întrebat:

Dati-mi niste idei de discurs pentru ultimul clopotel de clasa a 8a. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Stateam cu toti in clasa,cu gandul aiurea, probabil la vacanta, cand deodata auzim vocea unui clopotel timid.Ne intrebam ce sa fie oare,atunci unul dintre colegi a sarit bucuros din banca si ne-a spus cu voce tare incat sa-l auda toti:"E clopotelul! S-au terminat orele! Hai acasa!"Atunci un sentiment de bucurie m-a cuprins instantaneu si imi apareau in minte tot felul de imagini din vacanta cu mine distranmdu-ma alaturi de familie.dar un gand m-a fulgerat pentru o clipita si mi-am dat seama ca era ultima oara cand i-am vazut pe colegii mei,toti la un loc,plictisiti pe bancile scolii,ca era ultima data cand aveam sa mai strigam bucurosi impreuna ca orele s-au sfarsit, ca era ultimul strigat al nostru de unire.Da, era ultimul clopotel de clasa a8a care ne striga prietenia.

1 răspuns:
| Marian619 a răspuns:

Eu dupa ce termin clasa a 8a o sai injur pe toti profi care mau enervat ...mai ales pe diriga si ma voi intoarce in fiecare zi si o voi injura...iar iarna voi arunca cu zapada in ea