| anonim_4396 a întrebat:

Deci am dat bacul azi si as vrea sa stiu la al-2 lea subiect cat iau : am inceput cu "Cu totii stim ca lectura are un rol important in viata noastra si in formarea tinerilor pentru viitor" dupa am scris un prim argument ar fi...; un al 2 lea argument ar fi si concluzia am numarul de cuvinte si randuri! cat credeti ca iau? din 3 puncte

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Toate 3 subiectele, au avut cate 30 puncte, cu 1 punct din oficiu, 10! happy

| danutz027 a răspuns:

Cat timp argumentele nu se 'suprapun' sunt sigur ca iei peste 24 de puncte.
La romana evaluarea este destul de subiectiva (depinde de profesor), dar daca fiecare argument are si exemplu iar acesta este din critica literara ai sanse sa iei punctaj maxim. Mai conteaza si limbajul, aspectul, aranjarea in pagina ale textului...