| anonim_4396 a întrebat:

Deci am dat bacu si textul meu argumentativ suna cam asa, as dori sa vad cam ce punctaj pot lua :as vrea sa stiu un punctaj si nu am dat exemple in el ( sunt profil uman)
Cu totii stim ca lectura are un rol important in viata noastra si in pregatirea tinerilor pentru viitor.
Un prim argument ar fi faptul ca un om care nu citeste este un om fara cultura si cu un vocabular saracacios. (Am uitat ce am mai scris )
Un al doilea argument ar fi faptul ca odata cu aparitia gadgeturilor interesul elevilor pentru citit a scazut si o modalitate prin care ar putea fi atrasi din nou catre lectura ar fi activitatile de indrumare a lecturii elevilor.
In concluzie deoarece lectura are un rol important in viata noastra, la fel de importante sunt si activitatile alea...

3 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Daca ai golosit elementele textului argumentativ consider ca, conectorii de legatura vei obtine punctaj maxim!

| NicoletaPopa a răspuns:

Probabil vei lua 1 si ceva sau 2 puncte. Noua la scoala ni s-a spus sa dam si exemple in favoarea argumentelor pentru a lua un punctaj cat mai mare. Oricum, succes la note cat mai mari! happy

| black222 a răspuns:

Cam slabut eu sunt la real si am dat tot ieri bacul dar am dat definitia si opinia mea la inceput si dupa doua argumente la care am adaugat si exemple si intr-un final am scris concluzia, toate pe mai bine de o pagina.Este si o tema destul de productiva puteai sa scrii destule! Mie unul nu imi place subiectul 3 sad.