| AvalohAlyn a întrebat:

Din ce trebuie sa inveti pentru bacalaureatul la Istorie si Geografie? Ce trebuie sa inveti? Toata materia 9-12?

Răspuns Câştigător
| ɹαℓυ a răspuns:

Trebuie sa inveti doar materia de clasa a 12-a si la istorie si la geografie.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru ɹαℓυ):

Da? Si daca la unul din primele subiecte primesti un text la prima vedere despre Revolutia Engleza, spre exemplu. Asta o faci in clasa a X-a. Sau un text despre regimurile totalitare din Europa in secolul XX (clasa a XI-a)?
E absurd sa spui ca trebuie sa inveti doar materia de clasa a 12-a, asta ar insemna ca ceilalti 3 ani ai venit degeaba la scoala.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Programa de BAC la linkul :
http://www.ebacalaureat.ro/......4-763.html

http://www.ebacalaureat.ro/......4-764.html

Toate cele bune.

| Eduard619 a răspuns:

Materia din clasa a12a sunt tot clasa a12a si asta ne-au spus domnii profesori ca trebuie sa studiem pentru examenhappy

| Vi003 a răspuns:

Renunta la "de ce" si ramai la "trebuie". Vezi ca e o programa dupa care trebuie sa inveti si mai sunt carticele cu teste foarte utile. Profii nu v-au spus ce aveti de facut, ce va trebuie? Iti trebuie istoria si geografia de-a XII-a. Te ajuta foarte mult si cultura generala. Bafta!