| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu inteleg ceva. Eu traiesc in Moldova si la noi acum e vacanta, am iesit de pe 29 mai in vacanta,. De cind se incepe vacanta la voi si ce fel de examen national, la noi nu-i asa ceva.

7 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Voi nu aveti examen? :O
Gata, ma mut in Moldova!
Noi avem vacanta in 20 iunie. Examenul se numeste capacitate si il dam la sfarsit de clasa a 8-a, din romana si matematica. Examenul cu o parte din media generala din clasele 5-8 depind pentru intrarea la liceu.

| anonim_4396 explică (pentru doreal):

La noi sunt doar 3 examene, primul e in clasa a 4-a, al 2-lea e intr-a 9-a, si al 3-lea e deja BAcul

| T0T a răspuns (pentru doreal):

Examenul se numea acum ani buni capacitate, acum se numește evaluare națională, pentru cunoștințele tale atât de vaste.

| doreal a răspuns (pentru T0T):

Ok... chiar scuze ca m-am incurcat. Mama tot il numeste capacitate si dap, cred ca am luat de la ea chestia asta laughing. Si nu am afirmat niciodata ca am cunostinte vaste, lol. Esti cam rau pentru o greseala, nu crezi?

| doreal a răspuns (pentru anonim_4396):

Fain de voi, poate, si scuze, inainte se numea capacitate si acum se numeste evaluare nationala big grin.

| T0T a răspuns (pentru doreal):

Eu sunt rău tot timpul.

| doreal a răspuns (pentru T0T):

Bine de stiut...