| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Faptul ca mi-am schimbat locuinta insa nu si buletinul ma pot incurca la inscrierea la facultate? Am uitat sa-mi reinnoiesc buletinul cu noua adresa, lucru care tocmai acum in pragul admiterilor l-am sesizat. Credeti ca ar conta asa de mult? La inscriere cum sa procedez, sa completez cu adresa actuala sau (fosta)cea trecuta in buletin? Ar avea ceva daca ma inscriu asa si mi-l schimb pe urma, pana sa inceapa anul universitar? Sa ma duc atunci la ei cu noul buletin si copie dupa el ca sa-mi actualizeze adresa in documente? ar merge asa ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este o asa mare problema, nimeni nu te verifica daca stai la adresa din actuala carte de identitate sau la alta adresa.
Dupa reusita la admitere o sa-ti preschimbi CI si vei duce o copie de pe noua CI.

2 răspunsuri:
| Gabriel010 a răspuns:

Dar vechea locuinta iti mai apartine? Sau mai apartine parintilor/tutorilor tai? Sau ati vandut-o?
Daca la oricare din primele 2 intrebari, raspunsul e "da", atunci nu e nicio problema, stai intr-o alta locuinta ca "locuinta secundara". Sunt destule tertipuri, vii in vacanta la aceasta locuinta, te mai intorci si la aia samd, nu e nicio problema ( ca teoretic se declara daca locuiesti mai mult de 15 zile intr o casa) dar asta e doar teoria.
Daca ati vandut-o, nu mai locuiesti/locuiti acolo, ar fi un pic dar tot nu prea este. Poti spune ca nu ai apucat sa schimbi CI si te vei duce si il vei schimba. Daca nu mai ai acces la vechea locuinta, e bine sa iti schimbi CI, dar problema nu e asa mare.