| Alle_3476 a întrebat:

Filologie sau stiinte sociale? De ce? Funda pentru cel mai "frumos" raspunslaughing

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nici una nici alta, ci o clasă de real!

| MMihai a răspuns:

Citește ce am scris acestei fete
http://www.TPU.ro/......-p-s-sunt/

| MyMindRules a răspuns:

Depinde ce vrei sa devii, dar eu as alege filologie, deoare ce mi se pare ca acolo invati ceva mai importan.
Bft!

| Rrrr a răspuns:

Aceeaşi dilemă am avut-o şi eu.la filologie faci matematică,fizică,biologie şi chimie doar în cls. a IX-a şi a X-a,pe când la ştiinţe sociale o să ai până într-a XII-a(bănuiesc că vrei să mergi pe uman şi din cauza acestor materii)
La filologie poţi să ai bilingv, ceea ce înseamnă că o să înveţi mai bine acea limbă, lucru bun pentru viitor.
Eu am ales filologie (am bilingv franceză) şi nu-mi pare rău.happy

| Mafia4ever a răspuns:

Filologie pentru ca ai mai multe sanse. E un profil mai bun, inveti limbi straine, e mai bine la filo.

| taviyamato a răspuns (pentru Mafia4ever):

La filo, in primul rand e mare lucru sa inveti o limba straina, este mult mai util, oamenii care cunosc mai multe limbi sunt apreciati pe piata muncii si in societate, incearca la filo si nu vei regreta, cu stiintele sociale nu faci mare lucru pentru ca in general merge pleava societatii acolo laughing hai sa fim seriosi, ce crezi ca invata acolo?

| αŁз a răspuns:

Filo! Pentru ca imi place Engleza. happy

| ghineanamaria a răspuns:

Filologie pentru ca dupa terminare ai sansa sa pleci in strainatate(acum poate ca nu vrei dar peste cativa ani imi vei da dreptate)si in plus ai mai multe posibilitati dupa terminare.

Depinde si de tine daca iti place filologia.Mie imi place chiar daca nu am mers la filologie(stiinte naturalerolling on the floor).