| Sprike a întrebat:

Unde se invata mai mult, filologie sau stiinte sociale?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E putin mai dificil la filologie pentru ca se pune accent foarte mult pe limba romana, engleza si franceza si faci si ore de literatura universala pe cand la stiinte sociale se pune accent pe istorie, geografie si materiile socio-umane.Retine ca la filologie nu se mai face matematica din clasa 11 iar la stiinte sociale se face in toate clasele.Dar eu te sfatuiesc sa intri unde doresti cel mai mult nu unde e mai usor sau greu.Ce te atrage pe tine.Succes

| ubox7007 a răspuns:

Si daca nu ai merge la liceu ai putea invata mai mult ca unu care merge, daca ti-ai lua catiile si le-ai citi (si ai urma programa, care o gasesti si pe net)

| sisi6535 a răspuns:

Cred că la filologie.Dar du-te unde îți place mai mult.

| alice9464 a răspuns:

Amandoua profile sunt complexe si foarte asemanatoare dar din punctul meu de vedere la filologie