| Vali2343242 a întrebat:

Filologie sau turism?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Obligatoriu la Limba şi Literatura Română şi Istorie.
Al treilea obiect este la alegere între: Geografie, Logică, Psihologie, Sociologie, Economie, Filosofie, Biologie.
De asemenea dai competenţe orale la Limba şi Literatura Română, la Informatică şi la Limba Engleză sau Limba Franceza.

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Daca dai la turism ai si o calificare la sfarsit in turism...dar vei face matematica si materiile de la real, la filologie in schimb, daca dai, nu o sa mai faci matematica, chimie si fizica din a 11 si nu dai nici bacalaureatul la aceste materii.Tu alegi.Succes

| Vali2343242 explică (pentru AvalohAlyn):

Deci daca ma duc pe filologie dau bacul la romana, engleza, bio/geografie/istorie?

| Vali2343242 explică (pentru AvalohAlyn):

Multumesc

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Vali2343242):

Obligatoriu la Limba şi Literatura Română şi Istorie.
Al treilea obiect este la alegere între: Geografie, Logică, Psihologie, Sociologie, Economie, Filosofie, Biologie.
De asemenea dai competenţe orale la Limba şi Literatura Română, la Informatică şi la Limba Engleză sau Limba Franceza.

| OnuOnulică a răspuns:

Turism happy