| MadalinaDaiana a întrebat:

Hei! Maine dau bilingvul la engleza si as vrea si eu sa stiu ce o sa fie al proba orala adica ce intrebari, ce fel de intrebari...Ms:*
FUNDA

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Pai, din cate imi amintesc eu sunt trei intrebari legate de un text. Primele doua sunt puse exclusiv pe marginea textului iar a treia te priveste pe tine. Ar trebui sa stii sa explici profesorilor cam ce iti place sa faci in timpul liber, planurile tale de viitor, ce carti citesti, ce muzica asculti, ce filme urmaresti, chestii de-astea. Daca nu gresesc vei avea un citat la una din intrebari. Ar trebui sa spui ceea ce intelegi tu din el, parerea ta asa ca daca esti o persoana care nu are dificultate in a participa la un dialog si in a-si expune ideile si ai cunostinte minime de limba engleza nu ar trebui sa iti faci griji. Pana acum nu a murit nimeni din cauza acestor probe orale chiar daca par infricosatoare. Succes maine si in celelalte zile! Sa obtii media pe care ti-o doresti!

7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Eu dau vineri la franceza.Pai din cate am auzit la colegi, o sa primesti un text si trebuie sa raspunzi la niste intrebari pe baza lui sau vei avea o imagine si trebuie sa o comentezi.Bafta oricum!

| MadalinaDaiana explică (pentru Siracuzia):

Esti din deva? Ca si o colega da tot vineri la franca tongue

| Siracuzia a răspuns (pentru MadalinaDaiana):

Nu,dar in toate orasele data e aceeasi, presupun happy

| princess01 a răspuns:

Din ce oras esti?

| MadalinaDaiana explică (pentru princess01):

Deva dc?

| princess01 a răspuns (pentru MadalinaDaiana):

Ma gandeam ca suntem din acelasi oras, eu sunt din Pitesti

| Apanatsca a răspuns:

Anul trecut,cand a fost randul meu a fost asa:M-au chemat,am intrat in incapere,am tras o foaie,pe acea foaie se afla un text si mai jos niste intrebari.
Mi-am uitat pixul acasa,adica nici n-am vrut sa-l iau, dar profesorul care ma examina mi-a spus: "Nu e nevoie sa raspunzi la intrebari, citeste corect textul si ai terminat."

Deci, in primul rand depinde de ce profesor dai. Unii te pun sa raspunzi la intrebari altii nu... Dar in orice caz, lucreaza la pronuntie, ca se tine cont cum citesti.