| AlexandruHaradan12 a întrebat:

Am 12 ani si anul acesta m-am mutat in Anglia. De luna viitoare voi merge la scoala si am foarte mari emoții. Ma puteți ajuta spunându-mi cum este scoala aici? Vreau sa stiu cum voi intelege eu lecțiile care se predau. Asta in primul rând, iar pe lângă asta, vreau sa stiu ce activități sunt pe acolo. Si sora mea se întreaba daca are voie machiata la scoala. Promit ca dau funda.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu nu se permite machiata la scoala si depinzand de scoala, au uniforme sau nu.
Totusi, vei fii transferata la o clasa unde ese face engleza si asa vei invata intai limba si apoi vei intra la cursuri normale.

| Danişor a răspuns:

You moved in England from Romania? well you're lucky as hell m8.