| CodruțaMicuța a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Sunt de 7 ani, cu o prietenă dar nu ne mai putem înțelege pe internet, adica vorbim doar la scoală, alti, prieteni nu am avut, dar in vacanta am început să socializez cu o fată mai mică decât mine cu un an, ma înțeleg foarte vine cu ea, mai ales ca mergem împreună la olimpiade, concursuri si alte activitati cu școala. Sunt in clasa a 8a, iar cu acea prietena de la grădinița nu mai pot vorbi cu ea, in vacanta asta ne-am certat pe net tarre, dar la scoala din prima, ne-am comportat ca si cum, nimic nu s-ar fi întâmplat, acum si asta noua m-am contrazis mi-a zis ca se simte sufocata, ca sunt prea posesiva! Va rog dati-mi un sfat! Nu mai stiu ce sa fac... Merci mult TPU!

4 răspunsuri:
| Apac a răspuns:

Prima dintre ele, probabil, nu te vede ca pe un iubit, ci ca un prieten (friendzoned).
Celei de-a doua, probabil, îi place de tine, deoarece aveți interese comune etc. Se simte sufocată pentru că, după cum ai spus mai sus, mergeți la olimpiade împreuna, la concursuri și la altele, pentru ca o suni mereu, sau pentru că ea nu este încă pregătită rmoțional(e cu un an mai mică).
Totuși, dacă vei avea de ales între cele două, urmărește-ți sentimentele; dacă ești îndrăgostit de una dintre ele, vei avea continuu un sentiment mistuitor, fie ca te gândești sau nu la ea; alege-o pe aceasta.
Mult noroc!

| TheLastCookie a răspuns (pentru Apac):

Știi că cea care a postat întrebarea e fată, nu? xD

| Apac a răspuns (pentru TheLastCookie):

Ooops

| Love712Pop a răspuns:

Da sunt fete toate laughing