| CookieFace a întrebat:

Hei TPU.Am si eu nevoie de un raspuns la o problema.Deci,in test ne cerea sa "aflam masura versurilor din aceasta strofa":
Sufletul, ca un burete,
Prinde lacrimile-ncete
Ale stelelor, pe rand,
Sticlind alb si tremurand
Treaba e ca eu am adunat toate silabele din versurile strofei si am obtinut 30 de silabe, nu am scris 7-8 silabe.E bun si raspunsul meu sa l-am dat doar sa par prost? P.S:cam incurcata intrebarea

Răspuns Câştigător
| Nanami利 a răspuns:

Ar fi trebuit 7-8 silabe.Dar depinde de profesoara ta, profesoara mea nu mi-ar fi dat nici un punct daca as fi scris 30 silabe...^^

2 răspunsuri:
| Borntohelp a răspuns:

E ok.Masura = numarul de silabe din care este alcatuit versul

| CookieFace explică (pentru Borntohelp):

Rog sa te mai uiti o data, am modificat putin.