| Dxi a întrebat:

As vrea sa incep sa citesc lectura de vacanta data de diriginta, insa sunt foarte multe povesti si romane. As vrea sa stiu de la cineva cunoscator, ce se studiaza SIGUR si OBLIGATORIU in clasa aXa la profil uman, clasa de stiinte sociale? Sunt sigura ca nu ne trebuiesc toate 20 de carti, si as vrea sa stiu ce-i mai important. Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| GreenBubble a răspuns:

Ion, Morometii, Mara, O scrisoare pierduta, Enigma Otiliei, Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, Romanul adolescentului miop, M. Eminescu -Poezii, Lucian Blaga-Poezii, George Bacovia-Poezii(Plumb si Lacustra).
...sunt mai multe, oricum depinde de profesor ce vei studia...

1 răspuns:
| xXDanXx a răspuns:

Daca nu iti place sa citesti carti atuncea citeste rezumatele de pe internet uite un site care sa te ajute http://www.e-referate.ro/