| girls97 a întrebat:

Hei TPU, trebuie sa descriu o lupta intre doua armate, sa le numesc, sa precizez armamentul si tacticile de lupta. Nu am nicio idee cum sa o facc ma ajutatiii si pe minee va rog? puppy dog eyes FUNDA!

1 răspuns:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Operațiunea_Barbarossa

Este operatiunea de invazie a Uniunii Sovietice de catre nazisti.A fost cea mai mare batalie cu tancuri purtata vreodata. Daca citesti atent din link-ul de mai sus o sa gasesti informatii foarte utile.